,, Kojící ´´ čaje aneb čaje pro maminky i miminka


,,Kojící " čaje 


Pokud jako já kojíte, dobře víte, že pitný režim je nyní důležitější než kdy dříve. No a když už pít, tak proč ne něco co by mohlo být pro vás i miminko přínosné?

 Já jsem byla čajová vždycky, řekla bych, že s tím má co do činění moje maminka, jelikož kam jen moje paměť sahá, pily se u nás doma jen a jen čaje. A hlavně černé. Pokud vás teď napadlo, že to není zrovna nejlepší, máte pravdu. Proto jsem své čajové návyky už dávno změnila ( maminka naštěstí také:-) ). U mne vede čaj zelený, který piji k snídani, dále mám ráda bílí čaj, bylinkové od mojí maminky a na konci výčtu i ten černý. Nejraději si ho dopřávám s mlékem, což můj muž provází znechucenými výrazy.  Během dne piji většinou převařenou vodu s citronem, také beze špetky pochopení od mého muže.Už během těhotenství jsem přidala i čaje ,, kojící´´, tedy speciální čajové směsi pro kojící matky. Jsou to čaje bylinné doplněné o koření jako například anýz, fenykl či kmín.

Tyto čaje mají pro maminky i miminka mnoho benefitů.  Působí příznivě na tvorbu mateřského mléka, miminku pomáhají proti nadýmání a většinou jsou v bio kvalitě a tudíž nezatěžují organismus náš ani miminka škodlivinami.  Prostě paráda :-)

Na našem trhu je sice nabídka skromnější, ale sehnat se dají celkem snadno. Mívají je snad ve všech supermarketech a lékárnách. V lékárně dr. Max mají jeden i pod svojí značkou a ten chuťově i složením v podstatě odpovídají čaji od Teekanne, který seženete nejlépe.  Já sama nejraději nakupuji v DM drogerii, kde kupuji i plenky a další drobnosti. ,,Kojících´´ čajů tu mají velký výběr, zmiňovaný od Teekanne, HIPPU, Jemča,… I zde mají jeden od vlastní značky Babylove. Te kupuji nejraději, je v bio kvalitě a složení má téměř stejné jako čaj od HIPPU, který je podstatě dražší.


Celkově bych řekla, že co se chuti týče jsou na tom čaje od DR. Max, HIPP, Babylove a Teekanne skoro stejně, jelikož složení bývá velice podobné. Jen ty ceny se podstatně liší.
Vůbec mi nechutnaly čaje od značky Leros. Mají sice několik variant ,, kojících´´ čajů, ale většina je spíše ovocně laděná a to není nic pro mne.

Posledním z dlouhé řady benefitů těchto čajů je i možnost ( u některých z nich - především těch s fenyklem a kmínem) je v malém množství dávat pít i miminku. A tím pádem to blahodárné, v podstatě ,,protiprdíkové´´ složení poputuje rovnou ke zdroji trápení :-) Jinak vyloženě miminkům je určen Bio fenyklový čaj který koupíte jak v DM tak lékárnách pod různými značkami. Máte i vy své oblíbené? Jestli ano, určitě se podělte o svůj tip i s ostatními. A pokud máte v okolí někoho, koho by mohl článek zajímat budu ráda za sdílení :-)

S láskou                     

                             Agi

    


Komentáře